Apple nabídl rekordní 47,8 milionu iPhone v posledním čtvrtletí

, že je to doba čtvrtletí opět – čas, kdy analytici začnou hádat, novináři začínají analyzovat a všichni ostatní začínají nakupovat nebo prodávat akcie Apple. To je správné lidi, je to doba telefonního hovoru Apple!

Apple právě odhalil své výdělky za první fiskální čtvrtletí roku 2013, přičemž jeden styl vystupoval ve výsledcích – iOS je král a mac Prodej zpomaluje.

Pojďme se nejprve podívat na tyto výsledky iOS.

Podle společnosti Apple se podnikání zabývalo přesunutím rekordních 47,8 milionu iPhone během čtvrtletí, o 37 milionů za podobný čtvrtletí v loňském roce. IPad se také nadále projevuje prominentním s prodanými 22,9 miliony jednotek. Ve srovnání s loňským rokem je to zvýšení více než sedmi milionů iPadů, přičemž extrémně prominentní iPad Mini není částečně pochyb o tom, že díky za takové vynikající výsledky.

Bohužel však Mac tak jasně nevítal. Apple odhalil, že bylo prodáno 4,1 milionu Mac, z 5,2 milionu výsledků zveřejněných v loňském roce. IPod rovněž zaznamenal pokles počtu nabízených jednotek – 12,7 milionu, z 15,4 milionu během stejného období v roce 2012.

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook měl během hovoru v býčí náladě a uvedl, že věří, že společnost Cupertino se bude i nadále zaměřovat na inovace a že je pozitivní v produktovém potrubí společnosti Apple.

Kombinace podpory prodeje iOS a také snížení prodeje Mac stále zaznamenala rekordní příjmy Apple za čtvrtletí. Apple během prvního fiskálního čtvrtletí roku 2013 narazil na 54,5 miliardy USD, přičemž 13,1 miliardy dolarů z toho byl zisk na webu. Jen si představte přesně, jak se věci mohly otočit, pokud by to nebylo pro tento pokles v Mac Sales!

Apple byl obviněn ze zaměření také na své podnikání v oblasti iOS za poslední rok nebo dva, přičemž sestava Mac pravděpodobně trpí nedostatkem zaměření a zájmu, zatímco iPad i iPhone hrají zisky. To je však snad trochu nespravedlivé, s macbookovými profesionály vybavenými na sítnici a novými, výkonnějšími MacBook Airs, které pomáhají udržovat sestavu Mac čerstvou. Zcela nové IMACS také ohromují davy, i když je určitě méně lidí, kteří chtějí vyzvednout nový stolní počítač, než jsou ve frontě pro nový iPhone, to je jisté.

Můžete nás dodržovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple i web.