Apple v rozhovorech o spuštění vlastního bezdrátového dopravce [Report]

Vypadá to, že Apple by se mohl chystá následovat ve stopách Google Project FI spuštěním vlastního mobilního virtuálního síťového operátora nebo MVNO, jak je to laskavěji známo tak jako. Podle nové zprávy je společnost se sídlem v Cupertinu Tim Cook v současné době v rozhovorech s partnery o možnosti účinného fungování jako svého vlastního dopravce s operacemi ve Spojených státech a různých evropských územích, díky obchodům se stávajícími dodavateli v těchto oblastech.

Pro ty, kteří nemusí být přesně AU fait s terminologií, je MVNO v podstatě virtuální mobilní sítí, která umožňuje technologickým společnostem, jako je Apple nebo Google, kupovat síťové prostory ze stávajících a zavedených mobilních sítí. Tito nákupní společnosti by pak vytvořili a prodávali své vlastní balíčky dopravců s úmyslem prodat službu přímo spotřebitelům, pravděpodobně vedle vlastního hardwaru v případě společnosti Apple. Je to skvělý způsob, jak nabídnout zážitek z celého stacku pod jednou značkou.

V případě společnosti Apple, spíše než zakoupit zařízení od společnosti a poté zaplatit měsíční poplatek jako Verizon nebo AT&T, by se celý zážitek sblížil. Spotřebitelé s iPhone nebo buněčným iPadem by získali celý zážitek přímo od Apple, platili společnosti přímo za všechna data odeslaná a přijata, nebo za jakékoli textové nebo telefonní hlasové hovory. Appleův vlastní SIM by bylo místo, kde leží magie, a automaticky by zpracovávala přepínání mezi dostupnými sítěmi, se kterými Apple měl partnerství.

Stejný zdroj hlásí, že spíše než jen být ve fázi úvah nebo diskuse, Apple ve skutečnosti v procesu sledování služby, když mluvíme. Je to vlastně něco, na co bylo již nějakou dobu spekulováno, přičemž obecná shoda je to, že Apple přistupuje „dlouhodobý“ přístup k nabídnutí jakýchkoli potenciálních služeb MVNO svým zákazníkům. Diskuse s telekomunikačními společnostmi údajně probíhají již několik let, protože je velmi pravděpodobné, že by to mohlo být další čtyři nebo pět let, než se Apple Virtual Network objeví, pokud vůbec.

S projektem Google FI, který je v současné době k dispozici pro Nexus 6 ve Spojených státech, je pro Apple dokonalý smysl, aby to alespoň považoval za možnost, zejména proto, že společnost podala v roce 2006 patent na MVNO.

(Zdroj: Business Insider)

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.