Inteligentní alarm pro iOS využívá vědu o cyklech spánku, aby vás probudil v ideálním čase

, chytrý telefon nahradil spoustu gadgetů. Hudební přehrávač, elektronický organizátor, baterka, budík a pravděpodobně přenosná konzola a kamera bodů a natáčení.

Smartphony velmi snadno nahradí budík. Aplikace pro budík v App Store / Google Play jsou v těchto dnech desetníkem. Nabízejí spoustu výhod oproti svým předkům, jako je schopnost vybrat si vlastní probuzení, rozhodnout, které RSS kanály nebo podcasty vám přečtou robotickým hlasem a přidaly funkce, jako je dynamická doba odložení a vytváření pro opravu aritmetických problémů Chcete -li vstát mozek.

Tyto funkce jsou velmi skvělé a všechny, ale v podstatě nezmění způsob, jakým vstanete ráno. Napsáte v řetězcích podobných Captcha, zatímco jste napůl spánek? Trvání odložení klesá po každém případě? Meh.

Řeknu vám o aplikaci pro budík, která – kromě použití funkcí standardní aplikace pro budík – vám pomůže dostat se v ideálním čase (řeknu vám, jak za okamžik), takže vstáváte pohodlně. Podívejte se na to po skoku!

Smart Alarm, vyvinutý společností Viaden Mobile, je pokročilá aplikace pro budík pro gadgety iOS, které prověřují vaše cykly spánku a na základě toho vás probudí v nejlepší době.

Věda o cyklech spánku

Co jsou spánkové cykly, ptáte se? Koncept za cykly spánku je tedy: spánek je rozdělen do dvou základních fází světla a hluboké. Během noci střídáš mezi nimi. Zdravý noční spánek se skládá ze 4-5 cyklů spánku.

Ale to nestačí, když vstanete, je stejně důležité.

Hluboký spánek je pro vás nejužitečnější: je to, když sníte, je to, když se vaše interní baterie nabije nejlépe … ale probuzení během toho se budete cítit groggovaní, rozrušeni, podrážděni a prostě nejste připraveni čelit světu. Lehký spánek má opačné atributy, a tak se během toho probouzet je pro vás nejlepší.

To je přesně to, co dělá chytrý alarm. Když jste ve fázi lehkého spánku, máte tendenci hodně vstoupit; Inteligentní alarm detekuje, že pomocí akcelerometru vašeho zařízení a probudí vás!

Uživatelský zážitek inteligentního alarmu

Inteligentní alarm používá pozoruhodnou zkušenost uživatele. Jeho uživatelský rozhraní je dobře navrženo a intuitivní a používá pět karet: alarm, hudba, nastavení, statistiky a další.

Než nastavíte alarm, budete požádáni o provedení testu umístění z nastavení, abyste se ujistili, že v noci zvedne pohyb. Z hudby si můžete vybrat a vybrat si z hrstky okouzlujících vestavěných stop, které mají spánek/probuzení. Pokud se vám nelíbí žádná z předem narušených skladeb, můžete si vždy vybrat své vlastní skladby (pouze placená verze). Jsem velkým fanouškem nového a něžného tria.

Nakonec si můžete nastavit alarm z karty alarmu. Zde si můžete vybrat mezi čtyřmi režimy: Základní režim spánku Nastavuje režim alarmu, který vás probudí v nastaveném čase, režim alarmu spánku, režim správy kvality spánku, který prověřuje pohyby a poruchy a konečně celý režim, který umožňuje obrazovky spánkových stadií, rušivé zvuky a probudí vás kolem času, kdy jste nastavili.

Osobní zkušenost

Inteligentní alarm používám minulý týden na svém iPhone 4S na iOS 5.1 a mohu potvrdit, že to funguje tak, jak je inzerováno. Aplikaci jsem provedl celou řadou scénářů, jako je spánek po dobu pouhých 3 hodiny v noci, abych spal celých 10 hodin a všechno mezi tím. Probudilo mě to v ideální fázi asi 4 z 5krát. Když jsem se probudil, byl jsem svěží, potěšen a inspirován natolik, abych se připravil na zkoušku za 4 hodiny. Ať už jsem dokončil svou přípravu a udělal jsem dobře při zkoušce nebo ne, je samostatná diskuse.

Karta Úhledná statistika vám ukazuje různé fáze spánku

Vřele doporučuji inteligentní alarm všem, kteří vlastní zařízení iOS a ráno se potíže s probuzením. K dispozici je bezplatná verze [App Store], která obsahuje omezenou sadu režimů poplachu a výběr hudby (které lze odemknout pomocí nákupů v aplikaci) a placenou verzi [App Store], která přichází bez jakýchkoli omezení. Zdá se, že další funkce, jako jsou binaurální rytmy, relaxace lze získat – uhodli jste to! -nákupy v aplikaci.

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.