Inteligentní spínací deska pro ESP8266

s množstvím projektů IOT a levných komerčních inteligentních svítidel a síťových přepínačů, které se objevují, můžete být odpuštěno, abyste si mysleli, že další nabídka v tomto přeplněném trhu by byl nadbytečný. Existuje však vždy prostor pro zlepšení v jakémkoli poli, a v tomto konkrétním měřítku [Xose Pérez] udělal jen s jeho Espurna deskou.

Tato deska je velmi dobře provedená ESP8266 síťová relé, s palubním síťovým napájením a monitorováním výkonu. Byl navržen s jeho Espurna (“Spark” v katalánském) vlastním firmwarem, který nabízí podporu pro Alexa, Domotoz, domácí asistent a cokoliv, co podporuje API MQTT nebo HTTP REST API.

Nejlepší ze všeho je to kus otevřeného zdrojového hardwaru, takže si můžete stáhnout vše, co potřebujete od jeho repozitáře GitHub vytvořit si vlastní. Pro maximální pohodlí můžete dokonce objednat PCB ready-made z parku Osh.

Jako demonstrace desky Espurna v reálném aplikaci, on vyrábí inteligentní soketový projekt úhledně uzavřen v boxu ve stylu wall-bradavice s vestavěným připojením euro stylu a zásuvky.

Před několika časy jsme navštívili [Xose] několikrát předtím v Hackadayu, je to něco z Wizard Iot. V poslední době byla jeho práce s Alexou a ESP8266, ale předtím, než to bylo jeho MQTT LED pole pro jeho prádelní monitor.