Přenosný NES emulátor-Pokud jste si zkontrolovali náš předchozí článek o přepracování starých zařízení pro Android, musíte přesně pochopit, jak rychle lze přesně přeměnit na důvěryhodné gadgety

. schopný hudební přehrávač. Existuje však víc než to. Pokud jste vintage hráč, můžete rychle proměnit svůj opuštěný gadget na přenosný emulátor videoher. Na Androidu existuje mnoho aplikací, které mohou napodobovat konzoly videoher.

Nejvýkonnějším emulátorem videoher Android je Retroararch, který může napodobovat řadu herních konzolí a také založen na Libretro, křížově platformě emulační knihovny s open sourcemi. Vzhledem k tomu, že tento článek je zaměřen na staré gadgety, budeme diskutovat pouze o herní platformě, která vytvořila historii a může být napodobována i na zařízeních s nízkým koncem: Nintendo Entertainment System (NES).

NES byla představena Nintendo v roce 1983. Byla to velmi populární herní konzole své doby a také ji považovali za největší (včetně IGN) za největší herní konzoli v historii. Pro NES byla vydána řada světově proslulých herních titulů, jako je „Super Mario Bros“, „Donkey Kong“ a „Legenda Zelta“.

Brzy po vydání NES byla řada hardwarových klonů vyrobena jinými podniky a bylo nabízeno v oblastech, které NES nebyla oficiálně dostupná. Systém Nintendo běžel na 8bitovém procesoru s 2 KB RAM, který byl rozšířen dalším RAM implementovaným v herních kazetách. Emulátory softwarových aplikací NES se objevily na osobních počítačích v 90. letech. Dnes existují emulátory softwarových aplikací NES nabízených téměř pro každý operační systém, včetně Androidu.

Musí si přečíst: Jak nastavit Arise Magnum Opus Noise Mod na vašem Androidu

Emulace NES na zařízeních ARMV6

Dokonce i ty nejstarší gadgety Android jsou schopny emulovat NES. Jeden emulátor Android NES, který poskytuje balíčky pro starší zařízení, je nesoidní. Běží na gadgetech ARMV6 a také na Android 1.5, stejně jako nahoru. Dále je to otevřený zdroj a také sleduje své kořeny zpět do FCEUX, okna a emulátoru GNU/Linux NES. Nesoid je opravdu poměrně rychlý a také může hrát většinu her NES bez jakýchkoli problémů. Přestože v obchodě Google Play neobjevíte Nesoid, je nabízen s F-Droid.

Sonyericsson Xperia X8 (Android 2.3) provozující tradiční hru „Tiny Toons Adventures“
ROM jsou zabaleny ve formátu dat .ZIP. Vše, co musíte udělat, je uložit svůj ROM ZIP na své úložišti gadget a také k němu najděte pomocí dialogu dat, který se objeví při otevření Nesoid.

Na Nesoid můžete hrát pomocí nabízených tlačítek dotykové obrazovky nebo přiřazením tajemství k hardwarovým tlačítkům gadgetu. Nastavení tlačítek na obrazovce může modifikovat v závislosti na vašich potřebách. Umístění obrazovky je také konfigurovatelné. Nakonec existuje podpora snižování snímků, v situaci, kterou gadget bojuje s hrou.

Nenechte si ujít: ISKYSOFT Toolbox – praktický nástroj pro léčení dat Android

Emulace NES na zařízeních ARMV7

Pokud je váš gadget založen na architektuře ARMV7, můžete si užít mnohem lepší herní zážitek instalací Retroararch. Retroarch využívá OpenGL a může také napodobovat mnoho dalších herních konzolí. Jedná se také o open source aplikaci a nabízí pěkné rozhraní navržené materiálem. Je nabízeno mnoho pokročilých funkcí (v závislosti na specifikacích gadgetu), například nahrávání videa online hry.

[GooglePlay url = ””/]
SPROPITNÉ

Návrh procesoru můžete zkontrolovat pomocí následujícího:

Zadejte terminálovou aplikaci/shell ADB

Zadejte dodržování příkazu:
kočka /proc /cpuinfo

Měli byste získat výstup jako následující, kde můžete vidět svou architekturu CPU

Pokud výše uvedený příkaz nefunguje, můžete to také vyzkoušet:
getProp ro.product.cpu.abi

Přečtěte si dále
Jak zacházet a také oprávnění opravy v datovém systému Android