3 doplňky blokátoru reklamy pro Firefox na webovém prohlížeči Firefox Android

má od Firefox 4.0 port Android. Až donedávna převládající názor mezi uživateli Androidu tvrdil, že Firefox byl vždy o krok za prohlížečem Chrome Google na Androidu, pokud jde o rychlost i funkce. Během let se však Firefox pro Android rozrostl na plně schopný webový prohlížeč a s verzí 57.0, která byla vydána před několika týdny, dává Chrome běh za své peníze.

Mnoho uživatelů si toho neuvědomuje, že Firefox pro Android má podporu pro doplňky, stejně jako jeho ekvivalent na ploše. Mnoho již dostupných doplňků na ploše má také porty ve verzi Android Firefoxu. Dnes budeme diskutovat pravděpodobně nejvíce stahovaný typ doplňků pro Firefox: AD-blokátory.

Také si přečtěte: Zjednodušte své zkušenosti s Androidem s FooView – Float Viewer

I když na Androidu je k dispozici spousta blokátorů reklam, tři jsou mezi nimi nejpozoruhodnější:

Adblock plus

Adblock Plus je oblíbenou volbou pro blokátory reklam. Jedná se o software s otevřeným zdrojovým kódem (GPL V3) a byl přenesen do Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Opera a Safari. K dispozici je dokonce i aplikace pro Android, která však není tak efektivní jako verze nástroje prohlížeče. V roce 2011 Adblock Plus přilákal od svých uživatelů skvělou kontroverzi poté, co umožnil funkci známou jako „přijatelné reklamy“, která by umožnila určité reklamy, které byly považovány za neintruzivní, aby ukázaly svůj obsah. Tuto funkci však lze deaktivovat prostřednictvím nastavení rozšíření.

Adblock

Adblock je nejvíce stahované rozšíření Google Chrome. Ve stejný den byl vytvořen, že na Chrome byla přidána podpora pro rozšíření. Developer Adblock byl inspirován Adblock Plus pro Firefox a Adblock obecně poskytuje stejné funkce jako Adblock Plus. V roce 2015 byl projekt prodán anonymnímu kupujícímu a Adblock se začal účastnit přijatelného programu ADS. Už nějakou dobu je k dispozici také na Firefoxu, a to jak na ploše, tak na Androidu. Stejně jako Adblock Plus je Adblock software s otevřeným zdrojovým kódem a je licencován v rámci GPLV3. I když má na Chrome podstatnou uživatelskou základnu, stále klesá za Adblock Plus na platformě Firefox.

původ Ublock

Toto je pravděpodobně nejsilnější ze všech doplňků pro blokátory reklam pro Firefox. Ve skutečnosti se nejedná pouze o blokátor reklam, ale i blokátor obsahu: je schopen blokovat reklamy, webové stránky malwaru a sledovače. Mezi jeho seznamy filtrů patří seznamy Adblock Plus, stejně jako Easylist a EasyPrivacy, servery AD/Sledování/malwaru Petera Loweho a vlastní seznamy filtrů původu. Původ UBLOCK je také nejvíce doplňkem reklam-blokátoru pro zdroje. Některá srovnání výkonu jsou k dispozici v úložišti GitHub projektu.

Nenechte si ujít: Vše, co potřebujete vědět o malwaru na Androidu

Nainstalujte a povolte doplňky ve Firefoxu

Instalace doplňků na Firefox pro Android je docela snadná. Úplný proces lze provádět uvnitř prohlížeče. Vše, co musíte udělat, je zadat následující do adresy URL Firefox:

O: Addons
Budete představeni něčím podobným:

Kliknutím na „Procházet všechny doplňky Firefox“ vás Firefox přejděte na oficiální stránku FIREFOX Add-Ons. Tam můžete použít vyhledávací lištu k nalezení požadovaného pluginu. Chcete-li nainstalovat doplněk, musíte kliknout na „Přidat do Firefoxu“, stejně jako na stolních verzích prohlížeče. Firefox si stáhne doplněk a zobrazí dialogové okno, které oznámí požadovaná oprávnění balíčku:

Pomocí stránky About: Addons můžete nakonfigurovat možnosti doplňku:

Prostřednictvím stránky About: Addons můžete také zakázat nebo odinstalovat doplňky.

Poslední myšlenky

Použitím doplňku blokátoru reklamy v prohlížeči můžete efektivně odstranit reklamy z většiny webů. To však nebude deaktivovat reklamy zobrazené uvnitř aplikací pro Android. Za tímto účelem budete potřebovat aplikaci pro blokátory reklamy. Mějte na paměti, že doplňky prohlížeče blokující reklamu fungují jiným způsobem než aplikace pro blokování reklam. Ten vyžaduje přesměrování síťové aktivity prostřednictvím virtuální soukromé sítě pro odfiltrování reklam. Naproti tomu doplňky prohlížeče fungují kontrolou skriptů webové stránky proti databázi známých reklamních skriptů.

Pokud máte zájem pouze o blokování reklam ve svém prohlížeči a používáte Firefox, doplněk bude dokončen s nižším využitím zdrojů. Pokud potřebujete úplné řešení blokování reklamy, měli byste místo toho použít aplikaci blokování reklam.

Používáte nějaký další zajímavý doplněk Firefoxu na Androidu? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.