Ochrana resetování továrny pro Android může být na telefonech Samsung Operation

operační systém Android Google nikdy známý pro jeho zabezpečení, a video zveřejněné dnes by to nepomohlo ani to, jak to ukazuje, jak ukazuje, jak nezabezpečené a náchylné Smartphony Samsung Android jsou.

Od společnosti Android 5.0 Lollipop společnost Google vložila do Androidu systém ochrany proti továrně, který chrání zařízení před resetováním do továrního stavu pomocí režimu obnovy a zabrání jakémukoli jednotlivci v přístupu k němu. Ale jak ukazuje toto demo video, tato bezpečnostní vrstva byla obejít, alespoň na telefonech Samsung.

Resetování zařízení pro Android pomocí režimu obnovy bylo vždy modus operandi pro získání přístupu k uzamčeným telefonům a tabletům, i když při ztrátě uživatelských dat, jako jsou kontakty, zprávy, e -mail a další kritické informace. To by však mohlo stále nechat některá data neporušená v částech interního úložiště, ke kterým lze přistupovat docela snadno různými prostředky. Příchod Android Lollipop měl zastavit takovou věc tím, že požádal o heslo účtu Google uživatele po zahájení obnovení.

Ale vzhledem k tomu, že tovární resetovací ochrana není spuštěna, když je zařízení resetováno z aplikace Nastavení v Androidu, a telefony Samsung jsou vytvořeny pro automatické přístup k jakémukoli úložnému zařízení USB OTG, když je připojeno, i když je telefon uzamčen, může celý bezpečnostní systém zamknout, může celý bezpečnostní systém zamknout, může celý bezpečnostní systém, celý bezpečnostní systém může snadno se využívat. Vše, co je potřeba, je zamýšlený soubor APK, který se zkopíruje do úložného zařízení USB OTG a poté jej připojuje k telefonu, čímž umožňuje přístup k tomuto souboru bez jakékoli překážky. Jakmile máte přístup k APK, jednoduše jej spusťte a voila! Nyní máte přístup k aplikaci Nastavení, která byla jinak uzamčena.

Po nastavení můžete telefon snadno resetovat a po restartu nemusíte čelit žádnému vzoru zámku, přístupového kódu nebo hesla účtu Google. To je zjevně obrovská bezpečnostní chyba, kterou musí Samsung opravit co nejdříve.

Podívejte se na video níže a podívejte se, jak se to všechno objevuje v několika snadných krocích.

(Zdroj: RootJunky [YouTube])

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.