Google Music je nyní k dispozici všem – s hudebním obchodem, sociální integrací a dalšími!

Google oznámil oficiální vydání své platformy Google Music pro zařízení Android. Google Music již nebyla ve formě beta a byla oznámena na „The This Go to Eleven“, události Android, v Los Angeles dříve. Dosud je služba prozatím k dispozici pouze v USA.

Stáhl jsem Google Music, když byla stále ve formě beta. Získání pozvánky trvalo několik týdnů, ale každý jednotlivec má nyní přístup ke službě. Podle Google se více než 1 milion uživatelů předplatilo pro Google Music Beta a streamovalo svou nahranou hudbu v průměru 2,5 hodiny denně.

Služba je zdarma, což vám umožňuje publikovat až 20 000 písní. Spolu se streamovací službou je na trhu Android k dispozici obchod Google Music. Před nákupem můžete poslouchat 90 sekund každé stopy a po dokončení nákupu budete k dispozici v cloudu Google. Skladby pak lze stáhnout do vašich zařízení Android, včetně telefonů a tabletů, pro použití offline. Uživatelé zařízení Apple mají také přístup k webové verzi hudebního přehrávače.

Písně jsou ceny za 69 ¢, 99 ¢ a novějších nebo klasických skladeb za 1,29 $. Spousta písní, jako je první singl z Busta Rhymes, bude také použito bezplatné poplatky. Google zajistil obchody s Sony, Universal a EMI. Bohužel, Warner Music Tracks dosud nebudou k dispozici. Na jasnější poznámku je do obchodu zahrnuto také mnoho nezávislých štítků.

Umělec Hub byl představen jako označení pro nezávislého umělce k distribuci svých skladeb. Poplatek za 25 $ je účtován umělcům, aby si vytvořili vlastní stránky a získají 70% všech příjmů.

S tímto oznámením se Google staví v přímé konkurenci se současnými vedoucími prodeje hudby, iTunes (s iTunes Match), Microsoft Zune a Amazon. iTunes a Amazon mají cloudové verze služeb streamování hudby.

Existuje také dobrá zpráva pro zákazníky T-Mobile. Google oznámil, že jejich nová hudební služba bude k dispozici na mnoha sluchách s možností platit za nové skladby a alba přímo na váš měsíční účet za mobilní telefon. Jako bonus budou některé skladby Google Music exkluzivní pro T-Mobile.

Hudba Google bude také integrována hluboko do sociální sítě Google+. Zakoupená píseň může být sdílena s kamarády nebo kruhy a umožní sdílené písničky náhled v celém rozsahu, spíše než normální počáteční 90 sekund.

Nyní můžete přistupovat k Google Music Store hledáním na trhu Android. Nezapomeňte také zkontrolovat první ze šesti, brzy budou k dispozici živé koncerty z Rolling Stones.

Můžete také chtít vyzkoušet:

GMUSIC – nativní aplikace Google Music pro iPhone

Jak získat Google Music Beta na vašem iPhone, iPad nebo iPod Touch

Streamujte svou hudební knihovnu na iPhone přes web pomocí těchto cloudových hudebních streamovacích služeb

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.