Povolte funkci Gmail Smart Compose na Android [root]

, s nimiž byste měli být obeznámeni a dokonce používat funkci Smart Compose ve webové verzi Gmail. Google nyní představil tuto funkci pro Android a Pixel je první telefon Android, který ji má. Zde je návod, jak můžete povolit funkci Gmail Smart Compose na zařízeních Android, která jsou zakořeněna.

Každý rok společnost Google nyní vydává několik nových smartphonů pod značkou Pixel. Ani jeden z těchto telefonů nese na špičce technologie. Pixelové telefony společnosti Google vždy vypadaly trochu pravoslavně, obecně, ale ne ošklivě. To se mohlo změnit pro mnoho s letošním ročníkem Google Pixel Notch XL.

Co se nezměnilo, je, že telefon má stále nejlepší videokameru a některé exkluzivní softwarové funkce. Některé z nich se v průběhu příštích 6 nebo více měsíců pomalu stékají k jiným zařízením Android. Jednou z těchto funkcí je Gmail Smart Compose, která je nyní k dispozici pouze pro Pixel 3 Best. Tato funkce je pro Gmail k dispozici na webu již nějakou dobu, ale pro Android je stále zcela nová.

Zdroj: Googleblog
Gmail Smart Compose byl nedávno zaveden na uživatele Pixel 3. Google říká, že bude v roce 2019 zavedena na jiná zařízení Android. To stále zůstává pravdivé v roce 2018 a již jsme viděli tak, že se před spuštěním unikne mnoho dobrot Pixel 3. Pokud však máte zakořeněné zařízení Android, můžete přeskočit čekání a povolit inteligentní kompozi Gmail na zařízení Android Best TEĎ. Určitě jsme tam nevyhodnotili každé zařízení Android, ale teoreticky by to mělo fungovat.

Musí si přečíst: 7 gmail pro návrhy a triky Android, které byste měli vědět

Jak povolit Gmail Smart Compose na jakémkoli Androidu

Jedinou věcí, kterou potřebujete, kromě přístupu root, je průzkumník souborů, který může využít přístup kořenů. Ne bez vašeho vědomí, samozřejmě, že by to nebylo ideální. Každopádně existuje spousta průzkumníků souborů, které si můžete stáhnout z obchodu Play. Osobně používám prohlížeč kořenů Průzkumníka souborů nebo solidní průzkumník.
[GooglePlay url = “”]
[GooglePlay url = “”]

Spusťte svůj oblíbený průzkumník souborů s povoleným root a přejděte na /data/data/com.google.android.gm/shared_prefs z kořenového adresáře.

Otevřete soubor s názvem flagprefs.xml v textovém editoru. Mnoho průzkumníků souborů má vestavěný textový editor.

Pokud textový editor podporuje funkci Find, najděte smart_copose_param nebo jen procházejte textem a hledejte ji. To má výchozí hodnotu false. Jediné, co byste měli udělat, je změnit tuto hodnotu z falešné na true.

Ujistěte se, že změny uložíte a poté opustíte textový editor. Pokud se chcete ujistit, že tato změna nebude přepsána, můžete změnit oprávnění souboru na 551 nebo -r-xr-x-x. To zaručuje, že tento soubor nemůže být přepsán žádnými aktualizacemi nebo čímkoli jiným. To také povede k tomu, že nedostanete žádné budoucí testovací funkce a aktualizace. Udělejte to pouze tehdy, pokud si všimnete, že vaše změny jsou přepsány po nějaké době.

Jakmile provedete požadované změny, přejděte na Nastavení> Aplikace a oznámení> Podívejte se na všechny aplikace a přejděte dolů a najdete Gmail.

Otevřete stránku Informace o aplikaci Gmail a klepněte na tlačítko Force Stop.

Když nyní skládáte jakýkoli nový e-mail nebo odpovědíte na e-mail, uvidíte vyskakovací kartu, která vám vypráví o funkci Smart Compose. Už to můžete vyzkoušet.

Od nynějška Smart Compose podporuje pouze angličtinu, ale Google říká, že podpora španělštiny, francouzštiny, italštiny a portugalštiny bude přidána za několik měsíců. To bude pravděpodobně před vydáním funkce pro jiná zařízení Android z roku 2019.

Přečtěte si další: 3 nové funkce Gmailu, o kterých byste měli vědět

Kredit: Mishaal Rahman z XDABLOG