Legoduino pro mikrokontroléry přátelské k dětem

[J. Benschop] je mentor jeho devítiletá dětská elektronika tím, že mu poskytne několik vodičů, LED, stejně jako baterie. Nakonec, dítě se podíval na pracovní stůl svého otce, stejně jako přemýšlel, co udělal bitové obdélníky ve tvaru bug. Mikrokontroléry, stejně jako vestavěné programování jsou jen trochu pokročilé pro někoho, kdo nezasáhne dvojciferný věk, nicméně [J] přišel, že by stále měl svůj kluk zažít úžasu programovací elektroniky budováním zakázkového elektroniky LEGO mikrokontrolérový systém.

To není tak komplexní jako systém Lego Mindstorms. Opravdu je to jen Atmega, stejně jako 2,4 GHz bezdrátový transceiver. Přesto, to je mnohem více než dostatečné k přidání několika senzorů, stejně jako motorové řidiče, stejně jako neuvěřitelný úvod do vývoje elektroniky. Kryt pro legoduino je samozřejmě kompatibilní s každým Lego cihla na planetě. Je vyrobena z 6 × 16 desky, tři bloky vysoké, s dostatečným prostorem pro elektroniku, tři AA baterie, stejně jako záhlaví IO.

Programování Atmega, a to i s Arduino IDE, je trochu nad rámec schopnosti [J. Benschop] je devítiletý syn, takže udělal několik modifikací programovací atmosféry Minibloq na podporu nedávno produkovaného legoduino. Je to grafický programovací jazyk, který mládež jen o jakémkoli typu věku mohou rychle vyzvednout, stejně jako s přiloženým RF transceiver uvnitř “duina, může být dokonce naprogramován bezdrátově.

Je to pozoruhodný kus práce, stejně jako mnohem, mnohem jednodušší než i noob-přátelský lego Mindstorms. Ne tak silný, ačkoli, když jste jen mentor programování, stejně jako elektronika, skutečně nepožadujete moc.