Voice řízený šachový robot

[Ben Yeh] napsal, aby nám řekl o tomto hlasově řízené šachové robot, který byl postaven spolu se třemi dalšími jako poslední zaměstnání pro jejich Gruzie Tech ECE 4180 Embedded Systems Systems Style Style Style Style Styl.

Chcete-li zvládnout rozpoznávání řeči, popadli palubu EasyVR. Jedná se o dobré řešení, protože se vyhýbá požadavku na počítač, který chcete zpracovávat hlasové příkazy (nezapomeňte, je to integrovaná třída systémů). Tato myšlenka se rozbije, když zjistíte, že stolní počítač vedle robota je místo, kde je spuštěna šachová hra. Možná, že může být přeneseno do mikrokontroléru dalším množstvím 4180 studentů.

Část úlohy robota je v klipu dobře zobrazena v klipu. Normálně bychom očekávali, že uvidíme krokové motory, které řídí osy CNC stroji, ale v této situaci využívají servomotory s vestavěnými kodéry. Kodéry jsou miniaplikacemi I2C, které krmte informace zpět do primárního regulátoru. Došlo k objednání Snafu, stejně jako motor Z Osa nemá kodér. Žádný problém, prostě přidali distanční senzor, stejně jako reflektor pro určení nahoru, jakož i dolů pohybu drápu.