Jak uložit mapy Google pro offline využití

Současné chytré telefony se osvědčily jako nahrazeny řadou kapesních gadgetů. Nejedná se o nic víc jen gadgety, které by mohly telefonovat a odesílat zprávy. Jsou to technologická otázka, která se používá pro prohlížení sítě, poslechu hudby, sledování filmů, hraní her, chytání fotografií i videí i tak dále. Vybaveny řadou senzorů, jsou rovněž využívány jako přenosná navigační zařízení.

Vzhledem k tomu, že chytré telefony, jakož i síťová i datově orientovaná zařízení potřebují k tomu, aby věci dělaly. Ať už jste při cestování pravidelným nebo příležitostným jednotlivcem map, Mapy Google jsou určitě životně důležitým nástrojem pro všechny. Ať už chcete objevit nejrychlejší cestu k cíli nebo ztratili cestu, Mapy Google jsou vždy k dispozici, aby vám pomohly, uložte pravdu, že máte pracovní datové připojení.

Mohou však existovat okolnosti, kdy jste v oblasti bez jakéhokoli připojení buněk, strašného síťového signálu nebo bez WiFi připojení, jako byste vyžadovali podporu map Google. Co bys tedy udělal? Naštěstí existuje metoda, kterou můžete uložit mapy Google pro offline použití. Po uložení konkrétních mapových míst nebo oblastí na zařízení je můžete zobrazit později, když je váš gadget offline.

Poznámka:
Existují však specifická omezení u uložených map na vašem zařízení. Funkce Google Maps, jako je satelit, terén, indoor mapy a 3D budovy, nejsou nabízeny offline. Maximální velikost oblasti mapy, kterou si můžete stáhnout v Mapách Google, je 50 x 50 km.

Jak uložit mapy Google pro použití offline

Vlastně to nebudeme vyprávět o ničem novém, jen sdílíme tip. Aplikace Map Google má tuto funkci vestavěnou. Zde je přesně to, jak můžete uložit mapy Google pro offline použití:

Nejprve se ujistěte, že váš gadget má pracovní data nebo připojení WiFi.

Poté otevřete aplikaci Map Google.

Klepněte na lištu procházet (v horní části obrazovky), zadejte preferovaný název umístění/oblasti a klepněte na tlačítko Procházet.

Když je načtena mapa pro toto místo, vytáhněte informační lištu umístění.

Nyní klepnutím na mapu Uložit využijte možnost offline. Vezměte prosím na vědomí, že uloží se pouze oblast viditelná na mapě. Můžete přiblížit nebo ven a vybrat menší nebo větší plochu mapy. Také, pokud si všimnete, že oblast mapy na obrazovce je také velkým problémem při pokusu o uložení mapy, zkuste přiblížit mapu a vybrat menší oblast.

Alternativně můžete také uložit konkrétní oblast mapy pomocí této metody: Procházejte ji a když se mapa zobrazí na obrazovce, zadejte v oblasti procházení v pořádku mapy. Uvidíte volby pro uložení mapy pro tuto oblast.

Další tip: Otevřete aplikaci Mapy Google, klepněte a také držte oblast nebo místo, které chcete uložit, uvidíte adresu nebo sníží PIN. Stačí klepnout na adresu a uvidíte mapu Uložit a využít možnost offline.

Dobře, nyní zadejte název mapy a klepněte na tlačítko Uložit. Mapa pro vybranou oblast bude uložena do vašeho gadgetu a také ji můžete využít později.

Chcete -li využít své uložené mapy později, stačí klepnout na tlačítko Side Menu, vyberte umístění a klepnutím na Offline Map a také zachytit uložené mapy. Pokud tyto volby neobjevíte přesunutím panelu nabídek, klepněte na ikonu osoby na liště procházet v Mapách Google a získáte přístup k offline map.

Doufáme, že výše uvedené návrhy vám pomohou lépe se potěšit ve vašem gadgetu! Máte mnohem více návrhů? Prosím, informujte nás prostřednictvím svých důležitých komentářů! V situaci chcete mnohem více návrhů na Android a techniky pro váš gadget nebo Android obecně, dejte nám prosím vědět!

Některé mnohem více aplikací pro offline navigaci:
[GooglePlay url = ””]
[GooglePlay url = ””]
Přečtěte si další: 20 návrhů map Google, stejně jako techniky, stejně jako skryté funkce