Zvyšuje snížení rozlišení obrazovky výdrž baterie?

Zvyšuje snížení rozlišení obrazovky výdrž baterie, nebo to dokonce ušetří baterii? Dnes se o tomto tématu povídáme, pokuste se na tuto otázku odpovědět.

Pokud se týká mobilních zařízení, výdrž baterie je vždy viditelným problémem. Někteří lidé se mohou starat o něco méně, zatímco někteří to považují za zásadní. Bez ohledu na to, kdo je uživatel, je výdrž baterie vždy nezbytným prvkem. Moderní technologie umožnily některé základní kroky k budoucnosti a otevíraly silnice pro nové obzory.

Nové funkce jsou nepřetržitě zahrnuty do nejnovějších produktů, zatímco některé staré jsou opuštěny. Současně jsou vnitřní komponenty mnohem efektivnější, zejména při rozhovoru o procesorech. Bohužel stále existuje jedna komponenta, která končí mnoho naší baterie: displej. Existuje mnoho způsobů, jak snížit spotřebu energie, ale kolik ovlivňuje rozlišení obrazovky naše baterie?

LCD vs OLED

Nejprve ze všeho, než se dostaneme do fokálních aspektů článku, pojďme hovořit o jednom základním prvku: technologii displeje. Mnoho z nás již ví, že dnes jsou nejoblíbenější obrazovky LCD a OLED. I když je jejich funkce úplně stejná, pracují velmi odlišně. Navíc mají některé odlišné vlastnosti, díky nimž jsou mnohem vhodnější pro určité aplikace. Věc, o které budeme mluvit, je zdroj světla. Ve skutečnosti způsob, jakým tyto zobrazení osvětluje, může mít obrovský rozdíl v výdrži baterie vašeho zařízení.

Panely LCD se skládají z tekutých krystalů, které jsou polarizovány obvody ovladače, aby zobrazovaly určité obrázky a barvy. Tyto krystaly jsou osvětleny zezadu vyhrazeným zdrojem světla, nazývaný podsvícení. Toto světlo je vždy aktivní a jas se může lišit v závislosti na nastavení, ale zobrazený obrázek není ovlivněn. Výhodou je, že spotřeba energie je mnohem předvídatelnější, zatímco nevýhodou je nedostatek dobrých možností úspory energie.

OLED panely jsou složeny jednotlivými skupinami RGB LED, které tvoří pixely. Některé panely využívají technologii s perem k sdílení určitých LED mezi dvěma pixely, čímž se snižují náklady a spotřebu energie, ale také snižují kvalitu obrazu. Na základě technologie můžeme snadno pochopit, že červený pixel spotřebuje méně energie než bílý. Ze stejného důvodu nebude černý pixel vůbec nevyužit.

Rozlišení nebo velikost obrazovky

Ano, na velikosti obrazovky záleží. Měli byste vždy mít na paměti, že velikost obrazovky se měří diagonálně, z tohoto důvodu není zvýšení velikosti lineární. Při výpočtu celkového celkového povrchu obrazovky si všimnete, že mezi 2 ″ diagonálem a 2,5 ″ není velký rozdíl. Rozdíl se však při porovnávání 5,5 ″ displeje s 6 ″. Obvykle, když výrobce uvolní zařízení ve dvou různých velikostech obrazovky, má větší zařízení větší baterii k pokrytí rozdílu spotřeby energie – a v některých případech přidá trochu navíc. Z tohoto důvodu není velikost obrazovky něco, čeho byste se měli starat. Jen pro případ, že se při zakoupení nového zařízení stačí velikost baterie pro displej.

Nenechte si ujít: Porozumění specifikaci smartphonů: Displej a dotyková obrazovka

Jas

Jak již bylo již dříve diskutováno, jas je nejvyšší prvek, když se týká spotřeby energie. Různé panely fungují jinak, přičemž OLED jsou obvykle mnohem efektivnější možností. Důvodem je to, že uživatel může nastavit preferovaný jas s oběma, ale OLED displeje mohou měnit jas přes panel na základě zobrazeného obrázku. Také jsme uznali, že některé barvy spotřebovávají méně energie než jiné, zejména ty primární. Zatímco snižování jasu by bylo nejvyšším řešením úspory energie, není to opravdu přitažlivá možnost pro každodenní použití. Nyní jsme to vyloučili jako trvalé řešení, ale co jiného bychom mohli udělat?

Rozlišení nativní obrazovky

Nyní můžeme konečně hovořit o ohnisku, rozlišení obrazovky. Tento předmět bude rozdělen do dvou sekcí a brzy pochopíte proč. Snížení rozlišení může být účinným způsobem, jak snížit spotřebu energie, ale pravděpodobně to není z důvodů, o kterých přemýšlíte. Méně pixelů znamená méně energie, že? Ne nutně.

Pojďme porovnat jeden jediný LED pixel na 4 menší, které pokrývají stejnou oblast. Pokud nastavíme množství emitovaného světla na stejnou úroveň, je možné, že 4 menší pixely vykonávají svou práci mnohem efektivněji. Pokud se týká LCD obrazovek, množství pixelů neovlivní výstup jasu v důsledku panelu podsvícení. V obou případech se zdá, že spodní počet pixelů ve skutečnosti významně nezmění spotřebu energie. Tak proč přesně bychom měli uvažovat o použití nižšího rozlišení obrazovky?

Důvodem je požadovaná síla zpracování. Mnohem více pixelůnull